|

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w całym regionie

Dwudziesty trzeci już raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – również w województwie podlaskim. Prawie tysiąc wolontariuszy kwestowało na rzecz najmłodszych i najstarszych. Bo pieniądze zebrane w tegorocznej zbiórce są przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych, a także godną opiekę seniorów.

W Suwałkach prawie dwustu wolontariuszy – każdy z innym pomysłem na kwestowanie. Wśród nich członkowie klubu motocyklowego „Niedźwiedzie Północy”.  – To nie jest nasz pierwszy raz i naszym pomysłem jest jazda motocyklami. I tym przyciągamy ludzi – mówi Piotr Zdancewicz z  Klubu „Niedźwiedzie Północy”.

Chętnych do pomocy nie brakowało. Podobnie jak atrakcji. W ciągu dnia przede wszystkim na sportowo i dla dzieci. Przygotowały je lokalne stowarzyszenia.  – Od gier psychoruchowych, poprzez jakieś zajęcia artystyczne. Włączyły się również grupy nieformalne w to i niektórzy lokalni przedsiębiorcy – powiedział Karol Świerzbin ze sztabu WOŚP w Suwałkach.

A po kwestowaniu – koncerty i licytacje. Dobroczynność będzie kwitła w Suwalskim Ośrodku Kultury i miejscowych klubach.

więcej: https://bialystok.tvp.pl/18396821/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-zagrala-w-calym-regionie

Podobne wpisy