||

Kto w tym roku zdobył Włócznie Jaćwingów

Włócznia Jaćwingów – Nagroda Prezydenta Suwałk przyznawana jest co roku za wyróżniające się osiągnięcia w różnych dziedzinach życia oraz niezwykłą aktywność na wielu polach. W tym roku uroczystą galę wręczenia nagród uświetnił w Suwalskim Ośrodku Kultury koncert Kasi Moś, ubiegłorocznej reprezentantki Polski podczas Eurowizji.

Na scenie SOK-u wystąpiły również tancerki „Dance Academy”, z programem artystycznym przygotowanym przez Mihaila Nikolova, a w trakcie uroczystości publiczność obejrzała pokaz tańca flamenco w wykonaniu Luizy Romanowskiej z zespołem. Galę w tym roku poprowadzili: Magdalena Gałaszewska i Krzysztof Szubzda.

Zanim laureaci odebrali Włócznie Jaćwingów, publiczności została zaprezentowana historia nagrody w pigułce. Jej początki sięgają województwa suwalskiego i roku 1995. Cezary Cieślukowski, wówczas wojewoda suwalski, przypomniał, że intencją stworzenia nagrody była chęć wyróżnienia pracodawców i przedsiębiorców Suwalszczyzny. Twórca projektu Włóczni – Andrzej Strumiłło zaznaczył zaś, że nagroda miała podkreślić, że jej laureat jest „wojownikiem o sprawy Ziemi Suwalskiej”. W tym roku nagroda została przyznana po raz piętnasty. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz przypomniał, iż jest to wyróżnienie, które otrzymują liderzy lokalnej społeczności, ma charakter honorowy, nie wiążą się z nią żadne gratyfikacje. – Mamy w tym interes. Poprzez promocję, prezentację dorobku i sukcesów laureatów, chcemy dać sygnał, że są to osoby, firmy i instytucje godne naśladowanie – powiedział prezydent Renkiewicz.

Do grona ponad 90 laureatów dołączyli dziś kolejni. W tym roku kapituła konkursowa przyznała nagrody następującym osobom, firmom i instytucjom:

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za dynamiczną działalność gospodarczą, za oryginalne i wysokiej jakości produkty cenione przez konsumentów w całym kraju i także za wsparcie działań sportowych otrzymała spółka Recman. Roman Tulwin, odbierając statuetkę przyznał, że nie żałuje decyzji o przeniesieniu 20 lat temu działalności do Suwałk. Prezes zarządu spółki podziękował swoim pracownikom i współpracownikom, podkreślając, że sukcesy firmy są dziełem wspólnym.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za prężny i innowacyjny rozwój firmy, wspieranie inicjatyw sportowych, zaangażowanie w działania charytatywne otrzymała Firma DREWLUX.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za zaangażowanie na rzecz organizacji pozarządowych oraz za wkład do rozwoju kultury, edukacji i turystyki w regionie otrzymał Karol Świerzbin, który odbierając nagrodę podziękował wolontariuszom, przedstawicielom trzeciego sektora i firmom, z którymi dotychczas współpracował za wspólne działanie, przyznał też, że nagroda jest wielkim uznaniem dotychczasowej aktywności i inicjatyw realizowanych m.in. w Centrum Trójki i stow. Kostroma.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za działania na rzecz młodzieży, przedsiębiorczości lokalnej i rozwoju ochrony zdrowia otrzymał Andrzej Lewkowicz.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za wsparcie, zindywidualizowane podejście i specjalistyczną pomoc osobom nietrzeźwym, uzależnionym, i bezdomnym w Suwałkach oraz za prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych otrzymała Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za upowszechnianie wielokulturowych tradycji tanecznych Suwalszczyzny, pielęgnowanie tradycji ludowej oraz niepowtarzalny repertuar otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. To druga po Podlaskiej Marce Konsumentów nagroda „Suwalszczyzny” w tym roku. Kinga Kobiela i Krzysztof Krzesicki, którzy odebrali Włócznię, podkreślili, że „Suwalszczyzna” to zespół z tradycjami, łączący pokolenia, na którego sukcesy pracowało wiele pokoleń. Szczególne podziękowania reprezentanci zespołu złożyli Małgorzacie Wojdełko i Jarkowi Wojciechowskiemu.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za popularyzację działalności suwalskich seniorów w regionie i kraju, zdobywanie i upowszechnianie wiedzy o potrzebach i prawach osób starszych otrzymała Jolanta Maria Lauryn, która na scenie SOK-u mówiła nie tylko o sile wspólnoty i współpracy, ale też o marzeniach i kolejnych planach.

więcej: https://www.niebywalesuwalki.pl/2018/08/kto-w-tym-roku-zdobyl-wlocznie-jacwingow/

Podobne wpisy