||

Włócznia Jaćwingów

Uroczyste wręczenie Włóczni Jaćwingów – dorocznych Nagród Prezydenta Suwałk odbyło się w piątek (10 sierpnia) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Prestiżowe wyróżnienia trafiły do siedmiu osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla Suwałk w minionym roku.

– Po raz kolejny spotykamy się aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – mówił podczas gali wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. –Kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru, przy mojej akceptacji, dokonuje kapituła złożona z laureatów ubiegłorocznej Nagrody – dodał.

Poniżej lista nominowanych osób i instytucji, które w tym roku otrzymały Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Suwałk:

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za dynamiczną działalność gospodarczą, za oryginalne i wysokiej jakości produkty cenione przez konsumentów w całym kraju i także za wsparcie działań sportowych otrzymała Spółka Recman.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za upowszechnianie wielokulturowych tradycji tanecznych Suwalszczyzny, pielęgnowanie tradycji ludowej oraz niepowtarzalny repertuar otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za zaangażowanie na rzecz organizacji pozarządowych oraz za wkład do rozwoju kultury, edukacji i turystyki w regionie otrzymał Karol Świerzbin.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za wsparcie, zindywidualizowane podejście i specjalistyczną pomoc osobom nietrzeźwym, uzależnionym, i bezdomnym w Suwałkach oraz za prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych otrzymała Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za działania na rzecz młodzieży, przedsiębiorczości lokalnej i rozwoju ochrony zdrowia otrzymał Andrzej Lewkowicz.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za popularyzację działalności suwalskich seniorów w regionie i kraju, zdobywanie i upowszechnianie wiedzy o potrzebach i prawach osób starszych otrzymała Jolanta Maria Lauryn.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za prężny i innowacyjny rozwój firmy, wspieranie inicjatyw sportowych, zaangażowanie w działania charytatywne otrzymała Firma DREWLUX.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert KASI MOŚ z zespołem. Pochodząca ze Śląska wokalistka to finalistka muzycznego show „Must be the music – tylko muzyka”. W ubiegłym roku reprezentowała Polskę w 62. konkursie Piosenki Eurowizji. Artystka ma na koncie współpracę takimi artystami, jak Kelly Osbourne, Mya, Carmen Electra, Eva Longoria, czy bliska suwalczanom Orkiestra AUKSO.

Podobne wpisy