||

Atrakcyjna Suwalszczyzna

Polacy pokochali tego lata Suwalszczyznę. Padł rekord. Jeszcze nigdy Suwalszczyzny nie odwiedziło tak wielu turystów. Za wstępnych szacunków wynika, że było ich nawet dwa razy więcej niż w minionych latach. Nie jest tajemnicą, że przyczynił się do tego koronawirus.

Turyści, którzy odwiedzili tego lata Suwalszczyznę, nie żałują. Cisza, spokój i wyjątkowe walory krajobrazowe przyciągnęły latem na Suwalszczyznę niespotykaną dotąd liczbę turystów. Jak mówi Karol Świerzbin z Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach – W tych miesiącach wakacyjnych odnotowujemy wzrost ilości odwiedzających o prawie 100 procent. Widać, że to jest potężna ilość turystów, którzy odwiedzają i Suwałki i Suwalszczyznę.

Z takiego obrotu sprawy cieszą się hotelarze, restauratorzy, właściciele kwater agroturystycznych i organizatorzy letniego wypoczynku. Nie ukrywają, że przyczynił się do tego koronawirus. Ich zdaniem, Polacy szukali miejsc prawie czystych od ognisk tej choroby, takich jak Suwalszczyzna. Jak powiedział Piotr Łukowski z Żeglugi Wigierskiej – Grupowych turystów praktycznie nie było, no bo wiadomo grupy są ze względu na Covid 19 wstrzymane. Szczególnie teraz, od tygodnia czy dwóch zamknięta jest granica z Republiką Litewską , ale indywidualnych turystów i tutaj pasażerów na statku mieliśmy bardzo dużo.

Chociaż wakacje już się kończą, prawdopodobnie to nie koniec dobrej passy Suwalszczyzny. Jak mówi ks. Jacek Nogowski z Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach – Ktoś, kto chciał ominąć wakacje i tłum ludzi, to teraz na jesieni szuka nie tylko dobrej pogody, ale także spotkania właśnie z przyrodą i na wodzie, i z grzybami, i innymi ludźmi, także myślimy, że ten okres się przedłuży.

Ośrodki wypoczynkowe, kwatery agroturystyczne mają bardzo dużo rezerwacji na wrzesień, a nawet październik. Ich właściciele mogą też liczyć na lepsze niż w minionych latach późniejsze miesiące. Jak dodaje Karol Świerzbin – Już część turystów zaczęła się interesować ofertą zimową Suwalszczyzny, wyciągami narciarskimi , tym jak można aktywnie spędzać czas w miesiącach zimowych.

Wielu turystów odkryło tego lata, że Suwalszczyzna jest bardzo atrakcyjna cenowo.

za: https://bialystok.tvp.pl/49622447/atrakcyjna-suwalszczyznafot-tvp3-bialystok

Podobne wpisy