||

Nośmy maseczki

Wielu turystów, którzy przyjeżdżają na Suwalszczyznę, rezygnuje z używania maseczek w sklepach, czy hotelach. To błąd, twierdzą służby sanitarne i przypominają, że stan epidemii w Polsce nie został odwołany. Należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, także w takich miejscach jak niemal wolna od koronawirusa Suwalszczyzna.

W porównaniu do innych regionów Polski, Suwalszczyzna jest niemal wolna od koronawirusa. Potwierdzają to wyniki ponad pół tysiąca testów w uruchomionym przed miesiącem w Suwałkach laboratorium do testów na Covid- 19.

Wielu turystów z dużych aglomeracji chce odpocząć bezpiecznie, dlatego w sklepach i innych odwiedzanych pomieszczeniach zakładają maseczki ochronne.

Niestety, są też turyści którzy nie przestrzegają tych zasad.

Jak mówi Karol Świerzbin z Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach – Wśród turystów, którzy odwiedzają Centrum Informacji Turystycznej, widzimy bardzo duże rozluźnienie tych przepisów, musimy bardzo często przypominać turystom o obowiązku noszenia maseczek.

Przypominać o tym trzeba też klientom sklepów na Suwalszczyźnie. – Jeżeli ktoś twierdzi, że nie ma ochoty nosić maseczki i nosić nie będzie, jakby nie ma zamiaru przestrzegać przepisów, w przypadku tak rażącego naruszenia prawa musimy reagować i nakładane są mandaty karne – mówi podkom. Eliza Sawko, Komenda Miejska Policji w Suwałkach.

Organizatorzy letniego wypoczynku na Suwalszczyźnie przekonują, że zrobili wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo turystom.

Pracownicy Sanepidu przypominają, że także na urlopie, należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o zachowanie dystansu społecznego, zakładanie maseczek ochronnych w pomieszczeniach oraz przestrzeganie higieny rąk.

Podobne wpisy