||

Sezon turystyczny na Suwalszczyźnie

Na Suwalszczyźnie czuć już wakacje. Chociaż to dopiero początek czerwca, turyści dopisali. Zapowiada się, że hotelarze, restauratorzy i właściciele kwater agroturystycznych, zaliczą tegoroczny sezon turystyczny do udanych.

W Suwalszczyźnie łatwo się zakochać. Potwierdzają to turyści, którzy już wypoczywają nad jeziorem Wigry. Cisza, spokój, przyjemnie i tanio- w porównaniu do wypoczynku nad morzem, czy w górach.

– Mamy piękne widoki, mamy wspaniałą Czarną Hańczę, klasztor Wigierski, cały park wigierski, no i przede wszystkim ryby. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Suwalszczyznę, jest pięknie, słonecznie, bezpiecznie – mówił Paweł Stankiewicz, agroturystyka w Wigrach.

Nad Wigrami nikt nie narzeka na nudę.

– Szlaki rowerowe, spływy kajakowe, bardzo dużo jest atrakcji, można dużo zwiedzać, jest co robić – dodał Paweł Stankiewicz, agroturystyka w Wigrach.

Coraz częściej doceniają to także turyści z zagranicy.

– W tym roku jednak dużo zagranicy, mamy gości ze Stanów Zjednoczonych, z Izraela , także te kierunki zaczęły się pojawiać, które do tej pory były sporadycznie – powiedział Karol Świerzbin z Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach.

Miejsca noclegowe na Suwalszczyźnie można teraz znaleźć od ręki.

więcej: https://bialystok.tvp.pl/70419744/sezon-turystyczny-na-suwalszczyznie

Podobne wpisy