||

Młodzież uczy się angielskiego. Świętuje Dzień Niepodległości z gośćmi z Ameryki

Półkolonie językowe dla młodzieży, prowadzone przez amerykańskich nauczycieli, to efekt nawiązania współpracy między organizacjami pozarządowymi z Polski i Stanów Zjednoczonych. Jest to pierwszy tego rodzaju program, który odbywa się w Suwałkach.

Karol Świerzbin, jeden z organizatorów, podkreśla, że celem jest „nie tylko nauczanie języka, ale także wprowadzenie uczestników w amerykańską kulturę i tradycje”.
Pod egidą Stowarzyszenia „Kostroma” w Suwałkach po raz pierwszy odbywa się językowy obóz półkolonijny. W programie bierze udział osiem osób z Ameryki, które prowadzą edukacyjne działania związane z nauką języka, poznawaniem kultury i tradycji USA. Dzisiaj obchodzą Dzień Niepodległości, prezentując młodzieży historię walki kolonii o niepodległość, symbole kraju oraz Polaków, którzy brali udział w procesie walki o niezależność. Amerykanie będą w Suwałkach do końca tygodnia.

Kostroma i Eagle Educational and Cultural Exchange, Inc.
Podstawą powołania projektu półkolonijnego do życia jest współpraca między Stowarzyszeniem „Kostroma” z Suwałk a organizacją Eagle Educational and Cultural Exchange, Inc. Ostatnia z nich to organizacja non-profit, której celem jest inicjowanie i ułatwianie edukacyjnej i kulturalnej wymiany między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Założona przez amerykańskich edukatorów o polskich korzeniach, organizacja powstała z przekonania, że wzajemne kontakty między amerykańskimi i polskimi nauczycielami, artystami i studentami, poprzez kulturowe zanurzenie i wspólne działania, uczynią ich bardziej otwartymi na różnice kulturowe i przyniosą korzyści z wymiany doświadczeń. Suwałki są w czasie tegorocznych wakacji jednym z miast, w których amerykańska organizacja prowadzi półkolonie i warsztaty językowe.

Tego rodzaju spotkania to okazja do wzmacniania wrażliwości międzykulturowej nie tylko uczestników projektu, ale poprzez nich – również ich rodzin i małych społeczności. Tn program to nie tylko okazja do „żywej” nauki języka, ale także możliwość zrozumienia kultury, tradycji i wartości, które kształtują amerykańskie społeczeństwo.

Świętowanie Czwartego Lipca
Jednym z najważniejszych dni w amerykańskim kalendarzu jest Dzień Niepodległości, kiedy odbywają się parady, grille i ogniska, pokazy sztucznych ogni. W tym dniu Amerykanie goszczący w Suwałkach zorganizowali quiz wiedzy i prezentację dla młodzieży – uczestników półkolonii na temat walki Ameryki o niepodległość, symboli kraju, czy też tradycji związanych z tym dniem.

Półkolonie łączą praktyczną naukę języka z głębszym zrozumieniem kultury. Jest to okazja, aby nauczyć się więcej o amerykańskiej historii i kulturze, a także podzielić się swoją własną kulturą i tradycjami z innymi.

Karol Świerzbin ze Stowarzyszenia „Kostroma” wierzy, że to dopiero początek dobrej współpracy, która zaowocuje kolejnymi międzynarodowymi inicjatywami:

więcej: https://www.niebywalesuwalki.pl/2023/07/mlodziez-uczy-sie-angielskiego-swietuje-dzien-niepodleglosci-z-goscmi-z-ameryki/

Podobne wpisy