||

Komitet wyborczy Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz zaprezentował kandydatów na radnych – suwalki.info

Prezentacja kandydatów na radnych Rady Miasta Suwałki komitetu wyborczego Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz, miała miejsce w poniedziałek (19.02) w Parku Naukowo Technologicznym Polska – Wschód w Suwałkach. Podczas spotkania z mediami obecny włodarz naszego miasta pokrótce przybliżył także co udało się zrealizować w ostatniej kadencji oraz podzielił się pierwszymi pomysłami na przyszłość.

  • Jako urzędujący prezydent mogę mówić naszym mieszkańcom o przyszłości, o hasłach i o wizjach. Jestem jednak przede wszystkim zobowiązany do rozliczenia się z mieszkańcami, do zaprezentowania w jaki sposób spełniliśmy oczekiwania i obietnice sprzed pięciu i pół roku, a ta kadencja była bardzo długa. Mamy też kolejny pomysł na Suwałki, swoją wizję, mamy perspektywy rozwoju tego miasta. Cieszę się niezmiernie, że moi kandydaci przyjęli zaproszenie do udziału w tej rywalizacji o stanowisko radnego rady miejskiej. Udało się skompletować wspaniały zespół, który nie ulega wątpliwości, będzie zespołem sukcesu – mówił na wstępie Czesław Renkiewicz.

Podczas skrótowego omawiania bilansu dokonań ostatniej kadencji prezydent rozpoczął od otwarcia obwodnicy Suwałk z kwietnia 2019 roku. W tym samym miesiącu Ślepsk Suwałki wywalczył awans do PlusLigi. W mieście ruszył program Złota Rączka dla Seniora, zakończyła się budowa pasa startowego oraz otwarto ulicę Rotmistrza Witolda Pileckiego. W 2020 roku przekazano do użytku nowy budynek dydaktyczny w Szkole Podstawowej nr 4, otwarto ulicę 100-lecia Niepodległości, czy uruchomiono nową kotłownię w PEC. W czerwcu 2021 uruchomiono System Roweru Miejskiego Suwer, w grudniu 2022 roku podpisano umowę dotacji i pożyczki na budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, w marcu 2023 został otwarty kompleks sportowy w Szkole Podstawowej nr 5. Wymieniono także rozpoczęcie budowy sieci dróg w rejonie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, remont kamienicy przy ul. Sejneńskiej 22, czy zakończenie budowy instalacji do doczyszczania selektywnie zebranych odpadów.

Po prezentacji przyszedł czas na przedstawienie drużyny Czesława Renkiewicz, czyli kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat radnych w poszczególnych okręgach. Znalazły się wśród nich osoby z dotychczasowego otoczenia prezydenta jak Zbigniew Roman De-Mezer, Marek Zborowski Weychman, Roman Rynkowski, czy Zdzisław Przełomiec. Pewnymi zaskoczeniami na liście mogą być osoby Marioli Karpińskiej, obecnie radnej Prawa i Sprawiedliwości oraz Grzegorza Gorlo, byłego radnego Rady Miasta Suwałki z Prawa i Sprawiedliwości, który w 2018 roku startował w wyborach na prezydenta Suwałk przeciwko Czesławowi Renkiewiczowi. Nic nie zostało już natomiast z powstałego przed rokiem klubu Suwałki Przyszłości, w skład którego wchodziły głównie osoby, które odłączyły się od prezydenckiego klubu „Łączą nas Suwałki”. Po 12 miesiącach Kamil Lauryn, Kamil Klimek, Anna Ruszewska i Sylwester Cimochowski zmienili zdanie po raz kolejny i ponownie idą do wyborów z Czesławem Renkiewiczem.

Na koniec konferencji urzędujący prezydent podzielił się kilkoma pomysłami, które chce zrealizować w przyszłości. Wśród nich wiele skierowanych jest do kobiet – to np. pierwsza w mieście Szkoła Samoobrony Kobiet, powołanie Suwalskiej Rady Kobiet, wprowadzenie programów zdrowotnych „Zdrowe Suwalczanki” w zakresie m.in. profilaktyki nowotworów oraz dostępu do bezpłatnej opieki ginekologicznej, a także wsparcie psychologiczne dla matek po porodzie.  Oprócz tego Czesław Renkiewicz wymienił m.in. wdrożenie programów „Działki budowlane dla młodych”, „Sportowy bon młodzieżowy” oraz wprowadzenie programu stypendialnego dla studentów, finansowanego po połowie przez danego przedsiębiorcę i samorząd. Prezydent chce też utworzyć Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów, strefę aktywności gospodarczej przy lotnisku, nowe tereny zielone n Osiedlu Północ, wybudować ulice na nowo powstających osiedlach, a także przeprowadzić referendum w sprawie budowy Mediateki. 

za: https://suwalki.info/wiadomosci/z-zycia-miasta/komitet-wyborczy-razem-dla-suwalk-czeslaw-renkiewicz-zaprezentowal

Podobne wpisy