||

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk? – Niebywałe Suwałki

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w Suwałkach i na urząd prezydenta miasta. Czesław Renkiewicz, pełniący tę funkcję od 2010 roku, ubiega się o reelekcję – o tym wiemy od dawna. W poniedziałek, 19 lutego Renkiewicz zaprezentował kandydatów na radnych, dodając, że „to najlepsza drużyna w mieście”.
W trakcie prezentacji swojego teamu, Czesław Renkiewicz podkreślał sukcesy i dokonania z ostatnich lat. Przypomniał, że kadencję rozpoczął od otwarcia obwodnicy Suwałk (choć nie ma co ukrywać, że było to raczej wydarzenie służące promocji dokonań partii wtedy rządzącej – przyp. redakcji); miasto zyskało też nową halę – Suwałki Arena, nowe drogi, a także niemal dokończono trasę wschodnią. Ponadto, zostały zbudowane liczne obiekty sportowe i boiska, a mieszkańcy chętnie korzystali z programu „od najemcy do właściciela”, dzięki któremu powstały143 nowe mieszkania. Inwestycje w PGO, remonty szkół, basenu przy SP nr 10, Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. T. Noniewicza i zakup autobusów miejskich to tylko niektóre z działań podejmowanych przez obecne władze.

Kandydaci Czesława Renkiewicza to reprezentanci różnych grup społecznych, obejmujących seniorów, przedsiębiorców, nauczycieli, lekarzy, a nawet kierowcę rajdowego i DJ-a. W tym gronie znaleźli się obecni radni: Zdzisław Przełomiec, Zbigniew De-Mezer, Marek Zborowski-Weychman, Kamil Lauryn, Kamil Klimek, Anna Ruszewska, ale też radni poprzednich kadencji, niekoniecznie podzielający wówczas wizję ludzi u steru, jak np. Grzegorz Gorlo. W drużynie, z którą do wyborów startuje Cz. Renkiewicz, są także: Alicja Andulewicz, Alicja Węsierska-Kwiecień, Dariusz Górski, Karol Świerzbin, Beata Jeleniewicz, Mariusz Słomiński, Mieczysława Gajewska, Roman Rynkowski, Anna Kumiszcza, Magdalena Stempska, Sylwester Cimochowski, Monika Brezgieł, Mariola Karpińska, Marcin Piaścik, Juliusz Błażewicz.

więcej: https://www.niebywalesuwalki.pl/2024/02/wybory-2024-kto-startuje-z-urzedujacym-prezydentem-suwalk/

Podobne wpisy