||

Bezpłatna pomoc dla starszych, samotnych i schorowanych suwalczan. Złota Rączka naprawi i doradzi – suwalki24.pl

Z bezpłatnej pomocy w drobnych naprawach domowych będą mogli niebawem skorzystać suwalscy seniorzy. Od 1 maja w mieście rusza program ,,Złota Rączka dla seniora”.

Pomoc skierowana jest do seniorów z Suwałk, którzy mają 70 i więcej lat, a także orzeczony stopień niepełnosprawności lub samotnie prowadzą gospodarstwo domowe.

Szczegóły przedstawili w trakcie konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Karol Świerzbin ze Stowarzyszenia Kostroma.

– Ruszamy z pilotażem tego programu. Rozpocznie się on dokładnie1 maja. Mam nadzieję, że ta inicjatywa zostanie dobrze przyjęta przez środowisko suwalskich seniorów i będziemy mogli rozwijać te działanie w przyszłości – powiedział w trakcie spotkania z dziennikarzami Czesław Renkiewicz.

Pod pojęciem drobne naprawy domowe kryją się m.in.: wymiana żarówek, obsadzenie lub wymiana wyrwanych gniazdek lub włączników elektrycznych, wymiana uszczelek w przeciekających kranach, wymiana pokręteł baterii, słuchawek, węży prysznicowych, uszczelnienie silikonem przecieków, odpowietrzenie kaloryferów, montaż lub wymiana zamków, wymiana klamek, regulacja opadniętych drzwi, montaż i demontaż oraz naprawa mebli, wieszanie obrazów, luster, rolet, półek, karniszy, suszarek łazienkowych, podmalowanie ubytków.

W grę wchodzi też pomoc w konfiguracji komputera, smartfonu czy innych sprzętów elektronicznych.

Koszty zakupu materiałów do naprawy senior musi pokryć sam, ale fachowiec będzie mógł za niego zrobić zakupy.

 – Katalog napraw jest otwarty. Będą to oczywiście drobne zlecenia. Nie mówimy tu o kompleksowym remoncie mieszkań – powiedział Karol Świerzbin ze Stowarzyszenia Kostroma, które będzie realizatorem programu „Złota Rączka” dla seniora.

W ramach programu “Złota Rączka dla seniora” zaplanowano co najmniej 1000 usług. Z pomocy „Złotej Raczki dla seniora” będzie można skorzystać od 1 maja.

Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie pod nr 87 730 55 27 w godzinach pracy Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, w poniedziałek i wtorek od 12.00 do 20.00, natomiast w środę, czwartek i piątek od 8.00 do 16.00, za pomocą poczty elektronicznej pod adresem zlotaraczka@kostroma.pl, a także osobiście w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Kościuszki 71 w Suwałkach. 

Usługi wykonywane będą bezpłatnie.

za: https://www.suwalki24.pl/article/show,bezplatna-pomoc-dla-starszych-samotnych-i-schorowanych-suwalczan-zlota-raczka-naprawi-i-doradzi

Podobne wpisy